MOJE NOVÉ MÍSTO

Pokud plánujete, že budu bydlet pouze venku, tak mi musíte postavit kvalitní zateplenou boudou. Bouda mi postavte na takové místo, abych z ní (samozřejmě jen z předsíně) viděl na dům a necítil se odstrčeně, samozřejmě je nutné, aby bouda byla ve stínu. Moc mi pomůže, když mi boudu ukážete co nejdříve po příjezdu do mého nového domova a vysvětlíte mi, že je to moje místo, a že jsem tady v bezpečí.

Pokud mě chcete mít doma, vyznačte mi místo, kde budu lehávat (nejlépe nějaký hezký pelíšek, který mi pak můžete brát sebou v případě, že pojedeme někam na výlet a já se pak na cestách budu cítit „jako doma“). Pelíšek mi dejte na klidné místo bez průvanu.

Vůbec mi nebude vadit, když mě budete nechávat venku na noc a po dobu, kdy nejste doma a jindy budu moc rád s vámi v domě to, abych věděl, že k vám patřím a necítil se tolik sám.

Hlavně si hned na začátku mezi sebou ujasněte, kam smím nebo nesmím chodit, co můžu a nebo nemůžu dělat a jaké povely budete při mé výchově všichni používat a tyto pravidla pak důsledně dodržujte ať v tom všem pak nemám zmatek.